Të Infektuar: 37.792

Të Shëruar: 23.274

Të Vdekur: 975

Teatri Kombëtar nis transmetimin e shfaqjeve ‘live’

20:46 | 3 Prill 2020

Foto: Facebook

Teatri Kombëtar nga sonte transmeton shfaqjet ‘live’.

Pandemia ka detyruar të pezullohen edhe shumë premiera, ndërsa Teatri Kombëtar sjell shfaqjet në shtëpi tek publiku, shkruan lajmi.net.

Nga sonte shfaqjet e teatrit do të transmetohen ‘live’ në faqen zyrtare të Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Me fillim prej orës 20:00 sote në formatin “livestram” në Facebook u shfaq komedia “I ligu për mend” nga Gjergj Fishta, me regji të Altin Bashës.

Në shfaqje luajnë: Luan Jaha, Ernest Malazogu, Adrian Morina, Armend Baloku, Ard Islami, Shkelzen Veseli, Ismet Azemi, Basri Lushtaku, Shengyl Ismaili dhe Gramoz Malaj. /Lajmi.net/