Të rinjtë e komuniteteve të ndryshme fetare së bashku për të dhuruar gjak – Lajmi.net
Të rinjtë e komuniteteve të ndryshme fetare së bashku për të dhuruar gjak
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 13:19, 23 December 2017
Të rinjtë e komuniteteve të ndryshme fetare në Kosovë, pjesëmarrës të kampit të besimit në Misionin e OSBE-së, vazhdojnë bashkëpunimin dhe organizojnë aktivitete të përbashkëta.

Më 19 dhe 20 dhjetor, ata u mblodhën përsëri si dhe dhuruan gjak në qendrën e transfuzionit në Prishtinë, bashkë me stafin e OSBE-së.

‘Jemi të lumtur të shohim se aktivitetet tona po ndikojnë praktikisht në jetën e tyre të përditshme dhe se marrëdhëniet mes të rinjëve janë forcuar,’ thuhet në njoftimin zyrtar të OSBE-së. /Lajmi.net/

No automatic alt text available.Image may contain: 2 people, people sittingImage may contain: 2 people, people sitting and indoorImage may contain: 4 people, people sitting and indoorImage may contain: 1 person, sittingImage may contain: 1 person, smiling, sitting and indoorImage may contain: 1 person, smiling, sitting

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO