Superliga: Gjilani-Ballkani dhe Malisheva-Feronikeli 74 luajnë sonte

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me javën e 22-të. Xhiroja hapet të shtunën me ndeshjen Ballkani-Gjilani, shkruan Gazeta Express. Suharekasit kërkojnë fitore dhe ta ruajnë vendin e parë në tabelë pas disa rezultateve të dobëta. Në anën tjetër, të kuqtë nga Gjilani nuk dinë për fitore tash e pesë xhiro. Të shtunën luajnë…

Sport

24/02/2024 10:12

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me javën e 22-të.

Xhiroja hapet të shtunën me ndeshjen Ballkani-Gjilani, shkruan Gazeta Express.

Suharekasit kërkojnë fitore dhe ta ruajnë vendin e parë në tabelë pas disa rezultateve të dobëta.

Në anën tjetër, të kuqtë nga Gjilani nuk dinë për fitore tash e pesë xhiro.

Të shtunën luajnë edhe Malisheva-Feronikeli 74.

Në bazë të formës, malishevasit janë favorit në letër, por nuk duhet nënvlerësuar Niklin që me Shefki Kuqin në krye kanë marrë dy barazime.

E Malisheva e cila triumfoi përballë Prishtinës në mesjavë e sheh veten e katërta në klasifikim.