Superkompjuteri parashikon fituesin e LK, Man United ka më shumë gjasa se PSG

18:54 | 13 Shtator 2021

Një superkompjuter ka parashikuar fituesin e Ligës së Kampionëve për sezonin 2021/22 me Manchester United që do ketë më shumë gjasa se favoriti në letër, PSG.

United është një ndër katër klubet angleze që do ‘luftojë’ për këtë trofe, bashkë me kampionin momental Chelsea, Liverpoolin dhe Manchester Cityn, transmeton lajmi.net.

PSG është favoriti në letër, ngase me nënshkrimin e Lionel Messit dhe dyshen Neymar dhe Mbappe kanë sulmin më të mirë në botë për momentin.

Sidoqoftë, superkompjuteri parashikon se Man City është favorit me 16 për qind, ndjekur nga Bayern me 10 për qind.

Shanset e të gjitha klubeve pjesëmarrëse sipas superkompjuterit:

32.Sheriff Tiraspol – Më pak se 1 për qind

31.Malmo – Më pak se 1 për qind

30.Dynamo Kyiv – Më pak se 1 për qind

29.Besiktas – Më pak se 1 për qind

28.Club Brugge – Më pak se 1 për qind

27.BSC Young Boys – Më pak se 1 për qind

26.Shakhtar Donetsk – Më pak se 1 për qind

25.Lille – Më pak se 1 për qind

24.Zenit – Më pak se 1 për qind

23.Sporting – Më pak se 1 për qind

22.AC Milan – Më pak se 1 për qind

21.Villarreal – Më pak se 1 për qind

20.Porto – Më pak se 1 për qind

19.Benfica – Më pak se 1 për qind

18.Wolfsburg – Më pak se 1 për qind

17.FC Salzburg – 1 për qind

16.Atalanta – 1 për qind

15.Sevilla – 2 për qind

14.Juventus – 2 për qind

13.Inter – 4 për qind

12.Atletico Madrid – 4 për qind

11.Borussia Dortmund – 4 për qind

10.PSG – 4 për qind

9.RB Leipzig – 4 për qind

8.Ajax – 5 për qind

7.Manchester United – 5 për qind

6.Real Madrid – 6 për qind

5.Barcelona – 8 për qind

4.Liverpool – 9 për qind

3.Chelsea – 10 për qind

2.Bayern Munich – 11 për qind

1.Man City – 16 për qind./Lajmi.net/