Sulm në kishë, 19 të vdekur

Së paku 19 persona janë vrarë kur persona të armatosur të martën kanë hapur zjarr në një kishë katolike në Nigeri, bën të ditur Policia.

Bota

25/04/2018 09:59

Në mesin e të vdekurve janë dy priftërinj dhe 17 besimtarë, transmeton CNN.

Lajmi është duke u përditësuar…