Stadiumi i mallkuar për Barcelonën (FOTO)

Barcelona ka një stadium ku nuk e mban mend kur ka shënuar fitore.

Sport

25/11/2016 14:14

Barcelona është mysafire e Real Sociedadit në xhiron e ardhshme të La Ligës.

Gjiganti katalan do ta vizitojë stadiumin “Anoeta” ku nuk ka aspak bilanc të mirë. Në fakt, fitorja e fundit e Barcelonës në Sociedad ishte në vitin e largët 2007, përcjell “Lajmi.net”.

Aso kohe ekipi udhëhiqej nga trajneri Frank Rijkaard dhe përbëhej nga yjet si Iniesta e Eto’o.

Të vetmit që janë ende në ekip nga ajo kohë janë Iniesta e Leo Messi.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.