Të Infektuar: 71.344

Të Shëruar: 61.014

Të Vdekur: 1.627

Sqarohet mungesa e Theo Harnandez dhe Calhanoglu në seancat stërvitore

15:49 | 16 Janar 2021

Është raportuar se Theo Hernandez dhe Hakan Calhanoglu nuk janë stërvitur dje për arsye të dyshimeve me COVID-19.

I gjithë konfuzioni erdhi atëherë kur dy yjet e klubit nuk u paraqiten as në seancën stërvitore të premten, gjë që rezultoi në hapjen e thashethemeve për ata, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, të dy ishin përsëri në skuadër dhe po stërviteshin rregullisht këtë mëngjes përpara udhëtimit të së hënës në Cagliari.

Theo Hernandez dhe Calhanoglu kanë dalur negativë në test dhe është e konfirmuar se do të udhëtojnë me klubin për në Cagliari./Lajmi.net/