“Sky Sports” zbulon klubin e ri të Rooneyt (FOTO)

Wayne Rooney mund të largohet nga Manchester United pas përfundimit të këtij sezoni.

Merkato

02/03/2017 14:34

Wayne Rooney do ta konsiderojë mundësinë e rikthimit në Everton pas përfundimit të këtij sezoni pasi menaxheri Ronald Koeman pranoi se do të ishte i interesuar për transferimin e tij.

Zlatan Ibrahimovic pritet të mbetet në Old Trafford kurse në klub sipas njoftimeve do të transferohet Antoine Griezmann nga Atletico Madrid.

Andaj, “Sky Sports News” raporton se aventura 13-vjeçare e Rooneyt në Old Trafford mund të përfundojë, përcjell “lajmi.net”.

“Sky Sports” raporton se Rooney do ta konsiderojë transferimin në Everton, gjatë afatit kalimtar të verës.

Rooney ishte junior i Evertonit kurtse gjatë periudhës 2002-2004 luajti me ekipin e parë para transferimit në Manchester United. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6