Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Si të keni një takim të mirë përmes video thirrjes gjatë vetë-izolimit

15:01 | 28 Mars 2020

Girl-on-Phone

Partnerët që nuk po jetojnë së bashku duhet të bëjnë një zgjedhje gjatë bllokimit.

Me siguri po përgatiteni të qëndroni në kontakt përmes video thirrjeve. Dhe për njerëzit që janë aktualisht beqarë, aplikacionet e takimit në internet janë duke parë rritje te përdoruesit, por askush nuk do të jetë në gjendje të takohet për aq kohë sa zgjat kjo, raporton “Metro”, transmeton lajmi.net.

Duke pasur parasysh këtë, takimet virtuale do të bëhen një mënyrë e jetës për disa persona në marrëdhënie afatgjata dhe për ata që sapo kanë filluar të mësojnë më shumë rreth njëri-tjetrit.

Ekspertja për takime Cheryl Muir thotë se ju mund ta shihni këtë si një mundësi për të folur me të vërtetë dhe për të krijuar një lidhje me partnerin tuaj.

Ajo shpjegon: “Ndërsa ekzistojnë dallime të dukshme kur bëhet fjalë për tu lidhur me video dhe nuk ka asnjë prekje fizike, ne kemi fjalët tona, zemrën dhe emocionet tona”.

Pritini bisedën e vogël dhe bisedoni vërtet me partnerin tuaj. Si po ndihen? Për çfarë kanë nevojë? Si mund të lidheni me gjuhën e tyre të dashurisë pavarësisht distancës?

Ndani me ta se si ndiheni dhe planifikoni takimin tuaj të parë pas mbylljes.

Ndërsa mund të mos keni mundësi të shkoni në një restorant së bashku, ju mund të shijoni së bashku një darkë të ndezur me qirinjtë. /Lajmi.net/