Si ta palosni çarçafin me llastik? Ky truk do t’jua lehtësojë jetën (Video) – Lajmi.net
Si ta palosni çarçafin me llastik? Ky truk do t’jua lehtësojë jetën (Video)
Autori: Lajmi.net Lifestyle 8:49, 10 April 2018
Truku është se mund ta palosni rrafsh sikur çarçafin e thjeshtë, sepse ndryshe gjithmonë do të duket me rrudha dhe i parregullt. Problemi është te llastiku. Shikojeni…

 

Mbani skajet e çarçafit në duar, rrotullojeni nga ana e prapme dhe futeni njërin skaj në tjetrin. Pastaj skajet me llastik sërish merrni në të dyja duart dhe paloseni sërish përgjysmë.

Shtrijeni çarçafin në krevat dhe paloseni nga ana e brendshme në anën e gjatë. Pastaj sërish paloseni nga ana e gjatë. Do të jetë i palosur mirë dhe do të zërë shumë pak vend në dollap.

Nëse e keni tharë në tharëse rrobash, duhet ta palosni menjëherë në mënyrë që të mos rrudhet, transmeton Telegrafi.

Shikojeni videon se si duhet ta palosni çarçafin:

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO