Si do të jetë moti në këtë fundjavë?

Sipas Institutit Hidro -Metrologjisë së Kosovës, këtë fundjavë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara do të na shoqëroj gjatë këtyre dy ditëve të vikendit.

Lajme

05/02/2016 12:31

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -3 deri 0 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin nga 7 deri 9 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të shënoj ngritje, mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperendimit  me shpejtësi    1-5m/s. Lajmi.net