Shtatë të vdekur dhe 138 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë Veriore

16:48 | 1 Gusht 2020

Foto: EPA-EFE

7 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore janë regjistruar 138 persona të infektuar me Covid-19, ndërsa numri i të shëruarve është 144.

Ndërkohë që 7 pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin./AlsatM