Shqiptarët trafik droge dhe në Hungari, kapen 12 kg marijhuanë

Policia hungareze ka arrestuar së fundmi një 27-vjeçar në pikën kufitare në Tompa dhe ka sekuestruar 12 kg drogë e llojit marijuhanë.

Bota

01/03/2017 22:59

Droga u gjet në makinën “Opel Zarif”  me të cilën udhëtonte shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur nga mediat hungareze.

Lënda narkotike u gjet me ndihëm e një qeni antidrogë.