Shpërthim në Lagjen e Boshnjakëve – Lajmi.net
Shpërthim në Lagjen e Boshnjakëve
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 8:53, 20 September 2013
lagja e boshnjakeve
Një shpërthim ka ndodhur mëngjesin e sotëm në veri të Mitrovicës. Përveç dëmeve materiale, nuk ka persona të lënduar.

Banorët e Lagjes së Boshnjakëve në pjesën veriore të Mitrovicës janë tronditur sot në mëngjes nga një tjetër shpërthim i fuqishëm.

Shpërthimi ka ndodhur sot rreth orës 5.45 në Lagjen e Boshnjakëve, afër ndërtesës së telekomit serb në veri të Mitrovicës, raporton Kosovapress.

Raportohet se nuk ka pasur lëndime në njerëz, ndërsa janë regjistruar dëme materiale.

Ende nuk dihet lloj i materialit shpërthyes, kurse në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e Policisë së Kosovës dhe EULEX’it.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO