Shoferi pëson sulm në zemër, autobusi përplasë automjetet (Foto)

21:59 | 23 Nentor 2014

Autobusi u përplasë me vetura dhe përfundoi në trotuar, pasi shoferi pësoi sulm në zemër. Ai vdiq, pavarësisht ndihmës mjekësore, e cila erdhi shpejtë në vendngjarje.

Rasti ka ndodhur sot në mesditë në Birmingham – Angli.
 
Edhe pse u dërgua në spital dhe mjekët u përpoqën që ta kthenin në jetë, mjekët mundën vetëm të konstatojnë vdekjen e tij. 
 
Për fat viktima tjera nuk pati, përveq një pasagjeri i cili kishte lënduar qafën dhe u desh të marrë trajtim mjekësor. (lajmi.net)