Shkencëtarët zbulojnë 8 tipare të femrave, që për meshkujt janë shumë atrakive – Lajmi.net
Shkencëtarët zbulojnë 8 tipare të femrave, që për meshkujt janë shumë atrakive
Autori: Lajmi.net Lifestyle 19:45, 3 March 2018
Pothuajse të gjithë duan të dinë përgjigjen ndaj pyetjes, "Si të jeni atraktiv për seksin tjetër?"

Shkencëtarët pohojnë se ata janë më në fund të gatshëm për të zbuluar të vërtetën. Zbulimet mund të habisin njerëzit që mendojnë se meshkujt shikojnë vetëm gratë me fytyra dhe figura të pakta.

Ne kemi mbledhur një listë të 8 tipare që meshkujt gjejnë atraktivitet te gratë, transmeton lajmi.net.

1. Figura

Kur një burrë sheh një grua, ai mendon pa vetëdije nëse ai mund të ketë bebe me të apo jo. Kjo është arsyeja pse truri mashkull po kërkon një grua me këmbë më të mëdha dhe një bel më të vogël. Gruaja duhet të duket e shëndetshme dhe pjellore.

2. Buzëqeshje

Kjo është një tipar tërheqës për meshkujt. Një  buzëqeshje është diçka që mund të kapë çdo tërheqje mashkullore. Kjo grua duket më e hapur dhe gati për të flirtuar.

A është kaq e thjeshtë? Natyrisht jo. Burrat gjithashtu i shohin dhëmbët e grave . Kjo nuk do të thotë që ju duhet të keni dhëmbë të bardhë si aktoret në filmat e Hollivudit – vetëm të shmangni gjërat si fryma e keqe dhe dhëmbët e verdhë. Është gjithashtu e lidhur me faktin se dhëmbët e mirë janë një tregues i shëndetit të mirë dhe gjenetikës së mirë. Ne të gjithë e kujtojmë se një burrë kërkon një nënë për foshnjat e tij të ardhshme.

3. Simetria e fytyrës

Simetri i fytyrës është një nga tiparet më tërheqëse fizike. Shpjegohet nga fakti se truri jonë vizualisht përpunon fytyra simetrike më shpejt sesa një simetrik më pak.

Sigurisht, ne të gjithë e kuptojmë se nuk është e mundur të gjesh një fytyrë 100% simetrike. Por sa pak asimetrie keni, aq më shumë fytyra juaj kap syrin e njerëzve.

4. Lips

Çdo burrë do të tërhiqet nga një grua me buzë të dëshirueshme për t’u puthur. Çfarë do të thotë “buzë të puthura”?

Pavarësisht nga tendenca e përdorimit të metodave të ndryshme për të bërë buzët më të mëdha në mesin e grave, studimi ka treguar se meshkujt preferojnë buzë të holla të mesme .

5. Sytë

Meshkujt preferojnë të shohin  sytë e mëdhenj dhe ka një arsye!

Kur një person bie në dashuri me një person që ai është duke parë, sytë e tij pandërgjegjshëm bëhen më të mëdhenj. Kjo është arsyeja pse një person me sy të mëdhenj duket më i lumtur dhe më tërheqës.

6. Vetullat

Vetullat janë qartë një tipar i rëndësishëm në pamjen tonë. Ato ndihmojnë të shprehin ndjenjat dhe emocionet tona. Vetullat me formë të mirë mund t’ju bëjnë të dukeni të mrekullueshëm. Ata i bëjnë njerëzit të ndihen të humbur në sytë tuaj.

U zbulua gjithashtu se njerëzit vërenin vetullat më shpesh sesa sytë. Pra, mos e neglizhoni vetullat tuaja.

8. Qëndrimi

Qëndroni drejt, zonja!

Qëndrimi juaj mund të thotë shumë për ty. Zakonisht, njerëzit me sjellje të dobët kanë probleme të shoqërimit. Ata janë të turpshëm dhe jo të hapur për të njohurit e rinj. Njerëzit me sjellje të mirë trupore kanë tendencë të jenë më të sigurt dhe tërheqës.

Qëndrimi juaj ndikon në përshtypjen e parë që bëni. Ndryshoni qëndrimin tuaj për të ndryshuar mënyrën se si njerëzit mendojnë për ju.

8. Ngjyra

Thuaj po veshjeve të kuqe!

Ngjyra e veshjeve mund të ndikojë në atraktivitetin tuaj shumë. U zbulua se ngjyra e kuqe është më tërheqëse për meshkujt, sepse lidhet me dashuri dhe pasion.

Mos e hidhni fustanin tuaj të zi! Veshja e zezë mund të lejojë një burrë të dijë se je një grua inteligjente dhe e sigurt.

/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO