Të Infektuar: 41.299

Të Shëruar: 26.453

Të Vdekur: 1.062

Shifra alarmante me COVID-19 në SHBA

9:45 | 20 Tetor 2020

SHBA vazhdon të regjistrojë shifra alarmante të infeksioneve me koronavirus.

Të paktën 8,206,525 raste të koronavirusit janë regjistruar në SH.B.A. dhe të paktën 220,079 njerëz kanë vdekur nga virusi, sipas një rezultati nga Universiteti Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Deri më tani të hënën, Johns Hopkins ka regjistruar 51,931 raste të reja dhe 405 vdekje të raportuara.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SH.B.A., si dhe raste të riatdhesuara. /Lajmi.net/