Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Shfaqet Pato, tregon dëshirën e madhe që ka

12:10 | 6 Prill 2020

Alexandre Pato ka zbuluar se ai do të “dëshironte të kthehej në Evropë”, duke pranuar se një rikthim në Milano do të ishte “shumë i mirë”.

Pato raportohet se pagoi 2.5 milionë euro për të liruar veten nga një kontratë me skuadrën kineze Tianjin Quanjian në mars 2019, përpara se të nënshkruante një kontratë tre vjeç e gjysmë me Sao Paulo.

30-vjeçari ka shënuar gjashtë gola në 24 paraqitje në të gjitha garat për klubin brazilian, dhe vazhdon të gëzojë një status kult mes tifozëve, pavarësisht se nuk ka arritur të mbajë një formë konstante, përcjell lajm.net.

“Do të doja të kthehesha në Evropë”, i tha sulmuesi me përvojë Gazzetta Dello Sport.

“Lëre tani, unë jam duke bërë mirë këtë vit, unë fitoj Libertadores dhe më pas do të kthehem. Në Milan do të ishte vërtet bukur”. /Lajmi.net/