Shenjat më xheloze dhe posesive të horoskopit

16:12 | 18 Tetor 2021

A mendonit se të gjitha shenjat e zodiakut ishin njëlloj xheloze dhe posesive? Ky nuk është saktësisht rasti.

Dashi

Ai mund të jetë xheloz edhe nëse mendon se partneri i tij po argëtohet më shumë dhe gjërat përkeqësohen nëse partneri i tij po argëtohet edhe me të tjerët. Ata duan të jenë numri një dhe janë më xhelozë në punët e dashurisë.

Demi

Ata janë posesivë dhe mund ta shohin partnerin e tyre si pronë. Ata kanë një problem me harrimin. Ata janë sepse bëjnë shumë përpjekje dhe kohë në marrëdhënie dhe mendojnë se partnerët e tyre duhet të jenë vetëm të tyret.

Luani

Egotistët më të mëdhenj, Luanët, nuk dëshirojnë kurrë të jenë jashtë vëmendjes. Ata lehtë mund të xhelozojnë edhe për mikun më të mirë nëse i kushtoni shumë vëmendje.

Akrepi

Personat e lindur në shenjën e Akrepit e kanë më të vështirë të kontrollojnë shpërthimet e xhelozisë. Ata janë shumë posesivë dhe nuk pëlqejnë kur partneri i tyre i rëndësishëm është në shoqërinë e një personi tjetër, kur nuk janë të pranishëm.

Peshqit

Peshqit janë vazhdimisht xhelozë kur janë në një lidhje. Ata kanë frikën e madhe të largimit, kështu që shpesh imagjinojnë gjëra që nuk ndodhin. Nëse atyre u ndodh ndonjë gjë e dyshimtë, ata janë të shpejtë për të vëzhguar partnerin e tyre për të parë se çfarë është. /Lajmi.net/