Shenja të bardha tek vezët? Ja çfarë janë ato në të vërtetë – Lajmi.net
Shenja të bardha tek vezët? Ja çfarë janë ato në të vërtetë
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 17:10, 13 April 2018
Vezët janë të pasura me proteina dhe shumë ekspertë janë dakord se proteinat janë një zgjidhje e mirë për mëngjesin para drithërave të mbushura me sheqer.

Por shumë artikuj mund të kenë parë për shenja të bardha tek vezët që sigurisht ju kanë frikësuar duke shkruar se mund të jetë krimb ose parazit, e në fakt ajo është “chalaza”

Chalaza gjendet në të verdhën e vezës dhe sa më të dukshme janë chalazat, vezët janë aq më të freskëta.

Prandaj, nuk duhet të frikësoheni fare nëse ka diçka të tillët në vezët që ju i hani sepse ajo është një gjë e mirë, përkundrazi gjërave që keni lexuar më parë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO