Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Shembet dheu në lagjen e Muhaxherëve, policia evakuon banorët

10:17 | 13 Maj 2019

Në rrugën ‘Karl Gega’ në Prishtinë, mbrëmë ka filluar shembja e dheut.

Një pjesë goxha e madhe e dheut, është shembur në lagjen e Muhaxherëve, njofton Klan Kosova.

Fotografitë e mëposhtme tregojnë se si është çarë asfalti si dhe shembjen e dheut afër një objekti i cili rrezikohet të bie. Policia ka evakuuar banorët e zonës dhe mësimi në shkollën Naim Frashëri do të ndëprehet, për shkak të rrezikut.

Poashtu, rryma dhe uji janë ndëprerë në këtë lagje. Shkak i kësaj shembje, besohet të jenë reshjet e shiut dhe shpërthimi i një gypi të ujësjellësit.

Kjo shembje ka ndodhur saktësisht në rrugën arkitekt “Karl Gega” në Prishtinë.