Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

SHBA publikon pamje satelitore, Irani është përgjegjës për sulmet ndaj sauditëve?

12:28 | 16 Shtator 2019

Shtetet e Bashkuara kanë lansuar pamje satelitore, si dhe pretendime të inteligjencës që Irani është fajtor për sulmet ndaj objekteve të naftës saudite, raporton BBC.

Irani hodhi poshtë çdo përfshirje në sulmet e së shtunës, përgjegjësinë për të cilat e kanë marrë rebelët Huti të Jemenit, të cilët i përkrah Irani. /Lajmi.net/