Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

SHBA/ Më shumë se një mijë persona vdesin nga koronavirusi

17:18 | 26 Mars 2020

Të paktën 1,046 njerëz kanë vdekur për shkak të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara, njofton CNN.

Që nga e enjtja, më shumë se 65,000 amerikanë janë infektuar me koronavirusin e ri, dhe të paktën 1,046 kanë vdekur, transmeton lajmi.net.

Numri më i lartë i vdekjeve të raportuara në një ditë të vetme erdhi të mërkurën, me 223 vdekje.

Megjithatë, ekspertët vlerësojnë se “kulmi i shifrave” ende nuk ka mbërritur në Shtetet e Bashkuara. /Lajmi.net/