Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Sezoni i tetë i ‘Game of Thrones’ ishte parashikuar nga ‘The Simpons’ dy vite më parë

13:39 | 14 Maj 2019

Telenovela e famshme ‘The Simpsons’ del të ketë parashikuar sekuenca të shkurtra nga ‘Game of Thrones’.

Fansat e telenovelës më të famshme aktualisht në botën e kinematografisë ‘Game of Thrones’ mbetën të shokuar kur Daenerys Targaryen dhe dragoi i saj i fundit dogjën tërë ‘Kings Landing’, duke vrarë mijëra njerëz të pafajshëm, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, pjesa e surprizës nuk kufizohet vetëm këtu; një skenë e ngjashme dramatike dy vite më parë ishte paraqitur edhe në telenovelën e animuar ‘The Simpsons’.

Fansat nga telenovelës me një kontinuitet të madh ‘The Simpsons’ rikujtojnë personazhet duke bërë homazh ndaj ‘Game of Thrones’ më 2017-ën, në një episodë të titulluar ‘The Serfsons’.

Nuk është hera e parë që ‘The Simpsons’ ka parashikuar të ardhmen, duke predikuar më 2017-ën presidencën e Donald Trump.

Në 2018, telenovela e animuar gjithashtu mësoi një lidhje më të madhe kozmologjike midis fizikanëve Stephen Hawking dhe Albert Einstein, pothuajse dy dekada përpara se Hawking të vdiste në ditën kur lindi homologu i tij gjerman. /Lajmi.net/