Sërish klandestinë nga Lindja e Mesme, 15 sirianë dhe irakianë ndalohen në Korçë – Lajmi.net
Sërish klandestinë nga Lindja e Mesme, 15 sirianë dhe irakianë ndalohen në Korçë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 18:13, 12 July 2018
Rreth 15 emigrantë të cilët kanë hyrë në Shqipëri në mënyrë të paligjshme janë ndaluar nga patrulla të policisë kufitare të rajonit të Korçës vetëm në dy ditët e fundit.

Emigrantet kanë kaluar kufirin me synimin që të mbërrijnë në rrugët nacionale dhe për të vijuar udhëtimin e tyre në veri drejt vendeve të BE. Pjesa më e madhe e tyre ndalohet nga patrulla të policisë kufitare që monitorojnë kufirin.

15 shtetasit e fundit të ndaluar nga policia janë nisur që të gjithë drejt Tiranës në qendrën e azilkërkuesve ne Babrru pasi të gjithë këta shtetas me shtetësi siriane dhe irakianë kanë kërkuar azil në Shqipëri.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO