Seksi dimëror ka të ngjarë të prodhojë fëmijë më të dobët – Lajmi.net
Seksi dimëror ka të ngjarë të prodhojë fëmijë më të dobët
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 10:46, 11 July 2018
Seksi në dimër është një mënyrë e shkëlqyer për të kursyer faturat e ngrohjes pa ngrirë prapanicën tuaj. Por tani ekziston një tjetër arsye pse duhet të hidhesh në veprim.

Prindërit që bëjnë seks gjatë dimrit kanë më shumë gjasa të prodhojnë fëmijë të dobët, sipas gjetjeve të fundit.

Kjo është në krahasim me foshnjat e bëra në verë, të cilët mund të përballen me një shans më të madh për një betejë të përjetshme të shëndoshjes.

Shkencëtarët kanë lidhur konceptimin e motit të ftohtë në sasi më të mëdha të indit dhjamor, transmeton lajmi.net.

Vetëm shuma të vogla të yndyrës ngjyrë kafe të djegur kalori gjenden në njerëzit e rritur, kryesisht nën gjuhën, rreth klavikulës dhe përgjatë shpinë.

Ndryshe nga yndyra e bardhë, e cila është e lidhur me sëmundjen duke përfshirë sëmundjet e zemrës dhe kancerin, BAT djeg kalori duke gjeneruar nxehtësi. /Lajmi.net/

 

 

 

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO