Sekretari i NATO-s kërkon që dialogu Kosovë-Serbi të nis urgjentisht

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka folur për dialogun Kosovë- Serbi.

Lajme

15/10/2019 09:34

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi dje në Londër se bashkëpunimi i NATO-s me Serbinë është i mirë dhe e ka vlerësuar këtë vend si partner të besueshëm.

Deklaratat e tij i transmetoi, kreu i delegacionit serb në Asamblenë Parlamentare të NATO-s në Londër, Dragan Shormaz.

Në një prononcim për mediumin serb ‘Tanjug’, Shormaz tha se gjatë seancës së djeshme, deklarata e rëndësishme e Stoltenbergut mund të dëgjohet se “NATO mbështet vazhdimin e dialogut Beograd-Prishtinë, dhe se bisedimet duhet të rifillojnë urgjentisht”. /Lajmi.net/