Sarandë, zbulohen 9841 rrënjë kanabis

Lajme

15/05/2016 11:23

Policia e Sarandës ka zbuluar dhe asgjësuar 9841 rrënjë kanabis sativa.

 

Në fshatin Ninat (Bashkia Konispol) janë asgjësuar 5841 rrënjë, ndërsa në fshatin Livadhja janë gjetur dhe asgjësuar 4000 rrënjë (të mbjella në vendin e quajtur “Kalaja e Ali Pashës”).

U bë asgjësimi i tyre me djegie.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve.