Të Infektuar: 4931

Të Shëruar: 2267

Të Vdekur: 102

Rusia regjistron rekord vdekje ditore nga COVID-19

12:53 | 29 Maj 2020

Rusia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Rusia ka raportuar 232 vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit, një shifër rekorde një-ditore.

Kjo e rriti numrin e vdekjeve në shkallë vendi në 4.374, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Zyrtarët thanë se 8,572 infeksione të reja ishin konfirmuar, duke e çuar numrin kombëtar në 387.623.

Ky është numri i tretë më i lartë i raportuar në botë pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit. /Lajmi.net/