Rummenige: Gotze dhe Benatia nuk largohen

Shefi ekzekutiv i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge beson se Mario Gotze nuk do të largohet nga skuadra.

Sport

05/08/2015 19:13

Për lojtarin gjerman interesim ka shprehur skuadra e Juventusit, por sipas gjitha gjasave ai do të mbetet në Allianz Arena.

Rummenige gjithashtu tha se edhe Mehdi Benatia do të mbetet pjesë e Bayernit.

”Benatia ka kontratë katër vjeçare me Bayernin. Sa i përket Gotze edhe ai është i lidhur me klubin tonë edhe për dy vite dhe besoj se do të qëndroj me ne”, tha Rummenige.