Të Infektuar: 40.117

Të Shëruar: 25.586

Të Vdekur: 1.026

Rrahje mes nxënësve në qendër të Prishtinës, kalimtari dështon t’i qetësojë

17:12 | 11 Nentor 2020

Një rrahje mes disa nxënësve ka ndodhur paraditen e së mërkurës në Prishtinë.

Rrahja nisi nga dy nxënës e që më pas u përfshinë edhe nxënës të tjerë.

Kjo përleshje mes nxënësve ndodhi para xhamisë “Kadirie” në lagjen e “Muhaxherëve”.

Në videot e publikuara nga KosovaPress ku shihet rrahje mes nxënësve, shihet edhe ndërhyrja e një kalimtari i cili mundohet që të qetësoj situatën dhe t’i shpërndaj nxënësit aty.