Ronaldo vazhdon me rekorde

Cristiano Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë i Real Madridit edhe në histori të Ligës së Kampionëve dhe është barazuar me Raulin sa i përket golave në përgjithësi.

Sport

30/09/2015 23:07

Ronaldo e ka thyer rekordin e Raul me 66 gola në Ligën e Kampionëve për ‘Los Blnancos’, me dy golat e shënuar ndaj Malmos.

Portugezi ka gjithsej 82 gola në këtë garë, ndërsa 67 i ka arritur vetëm me Real Madridin.

Ronaldo gjithashtu është barazuar me Raulin në numrin total të golave të shënuar për klubin madrilien. Tani të dy kanë nga 323 gola të shënuar