Ronaldo me një shqiptar (FOTO)

Cristiano Ronaldo është miqësuar edhe me kuzhinierin shqiptar, Alsi Sinanaj.

Sport

06/02/2016 14:13

Futbollisti Cristiano Ronaldo ,gjatë disa ditëve pushimi në një nga ishujt turistik dhe nga më piktoerskët të Greqi, Mikonos, është miqësuar edhe me kuzhinierin shqiptar te ketij hoteli, Alsi Sinanaj, qe rrefen keshtu yllin e Real Madridit, shkruan “Sport Ekspres”.

”Nuk e mendoja të ishte aq i thjeshtë ndaj njërëzve që e rrethuan ato ditë në hotelin ku unë shërbej. Ishte i interesuar të dinte më shumë për Shqipërinë,sepse kishe dëgjuar vetëm për futbollin dhe shpesh mendonte se ishte tjetër Shqipëri dhe tjetër Albania.

Një ditë i fola për ushqimet tradicionale shqipëtare. Kur i përmenda trahananë,më tha se edhe portugezët e përdornin këtë ushqim.

Ja gatova një mëngjes,por nuk e njohu. Ishte shumë më ndryshe dhe më kërkoi të mësonte sesi prodhohej. Më shumë përshtypje i bënte çaji malit që unë e kasha marrë në fshatin tim. E sqarova se cilësia e kësaj bime varet nga mali ku rritet. Atë që më kishte ngelur në dhomën time ja dhsh me vete”.