Të Infektuar: 106.022

Të Shëruar: 96.668

Të Vdekur: 2.198

Rikthimi i tifozëve anglezë në stadium, detajet e nevojshme

23:44 | 4 Maj 2021

Një total prej 22,000 spektatorësh do të lejohen të shikojnë ndeshjen finale FA Cup më 15 maj.

Chelsea dhe Leicester City janë skuadrat që do të luftojnë për titullin e FA Cup këtë edicion, raporton lajmi.net.

Të dy skuadrat kanë marrë lajmin e madh se do të rikthehen tifozët në stadium, ku secila skuadër do të ketë nga 6,250 tifozë në stadium.

9,000 bileta do të shpërndahen falas për banorët e zonës së Londrës, punëtorët kryesorë, mysafirët e stadiumit si dhe aksionarët e FA.

Të gjithë spektatorët që marrin pjesë në lojë duhet të prodhojnë prova që kanë kaluar ose nuk e kanë virusin.

Tifozët e pranishëm gjithashtu duhet të mbajnë maska në fytyrë gjatë gjithë kohës, të mbajnë distancën shoqërore dhe të jenë 16 vjeç e lart për të parë ndeshjen drejtpërdrejt./Lajmi.net/