Rekordet që i mban Cristiano Ronaldo në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo është lojtari më i suksesshëm në histori të Ligës së Kampionëve.

Sport

13/03/2019 09:27

Pas het-trikut të mbrëmshëm ndaj Atletico Madridit, Cristiano Ronaldo ka përmirësuar disa statistika të tij edhe më shumë.

Ylli portugez e ndihmoi Juventusin të kaloi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke shënuar tri gola në ‘Allianz Stadium’, përcjell lajm.net.

Më poshtë mund t’i shikoni statistikat e Ronaldos në garën më të madhe për klube në Evropë:

Më së shumti gola në histori të Ligës së Kampionëve,

Më së shumti gola të shënuar si vendas,

Më së shumti gola si mysafir,

Më së shumti gola të shënuar në fazën e grupeve,

Më së shumti gola të shënuar në fazën e eliminimit direkt,

Më së shumti gola të shënuar në finale.

Më së shumti gola të shënuara nga gjuajtjet e lira,

Më së shumti gola të shënuar nga penalltia,

Më së shumti gola të shënuar me kokë në Ligën e Kampionëve,

Më së shumti dy golash të shënuar për një ndeshje,

Më së shumti het-trika të realizuar dhe,

Më së shumti asistime se çdo lojtar tjetër në histori të Ligës së Kampionëve. /Lajmi.net/