Reali nuk gabon

Nuk është Cristiano Ronaldo? Nuk ka problem. Real Madrid fitoi në udhëtim te Getafe me rezultat 3:0 dhe iu bashkua Barcelonës dhe Atletico Madridit me nga 60 pikë, në krye të La Ligës. Në ballafaqimin ku ylli portugez shërbeu ndeshjen e dytë prej tri gjithsejtë për shkak të suspendimit, Los Blancos shënuan fitore bindëse dhe…

Sport

16/02/2014 17:53

Nuk është Cristiano Ronaldo? Nuk ka problem.

Real Madrid fitoi në udhëtim te Getafe me rezultat 3:0 dhe iu bashkua Barcelonës dhe Atletico Madridit me nga 60 pikë, në krye të La Ligës.

Në ballafaqimin ku ylli portugez shërbeu ndeshjen e dytë prej tri gjithsejtë për shkak të suspendimit, Los Blancos shënuan fitore bindëse dhe shumë të rëndësishme.

Jese Rodriguez kaloi mysafirët në epërsi në minutën e gjashtë, kurse avantazhin e Realit e dyfishoi Karim Benzema pas pak më pak se gjysmë ore lojë.

Pas intervalit, Luka Modric e konfirmoi periudhën e formës së shkëlqyeshme duke shënuar golin e tretë të Realit, që vulosi fitoren e rëndësishme e cila e riktheu skuadrën e trajnerit Carlo Ancelotti në pikë të barabarta me Barcelonën dhe Atletico Madridin në krye të La Ligës.