Reali kërkon 25 milionë euro për Varanen

Sipas mediave angleze, Real Madridi është duke kërkuar plotë 25 milionë euro për shërbimet e Varanes, i cili shumë lehtë mund të largohet nga Santiago Bernabeu.

Sport

05/01/2015 14:18

Sipas raportit të bërë nga Daily Express, mësojmë se Reali është duke kërkuar nga Chelsea dhe Manchester United, një ofertë prej 25 milionë euro për Varanen.

Mbrojtësi francez e filloi mirë karrierën te Reali nën drejtimin e Mourinhos, mirëpo, pas ardhjes së Ancelottit, ai nuk është zgjedhja e parë në këtë skuadër.

Destinacioni i ardhshëm i tij mund të jetë Stamford Bridge, pasi mbrojtësi ka marrëdhënie perfekte me trajnerin e Chelseas, Jose Mourinhon.