Real Madrid ka “gjunjëzuar” Napolin e Rrahmanit

Real Madrid e ka mposhtur Napolin e Amir Rrahmanit me rezultat 4:2. Fillimisht dy gola janë shënuar për një minutë për rezultatin 1:1. Giovanni Simeone ia dha epërsinë Napolit në minutën e 10-të, derisa Rodrygo barazoi rezultatin menjëherë pas rifillimit të ndeshjes. Por, ishte Jude Bellingham ai që ia dhuroi epërsinë “Mbretërve”, në minutën e…

29/11/2023 22:59

Real Madrid e ka mposhtur Napolin e Amir Rrahmanit me rezultat 4:2.

Fillimisht dy gola janë shënuar për një minutë për rezultatin 1:1.

Giovanni Simeone ia dha epërsinë Napolit në minutën e 10-të, derisa Rodrygo barazoi rezultatin menjëherë pas rifillimit të ndeshjes.

Por, ishte Jude Bellingham ai që ia dhuroi epërsinë “Mbretërve”, në minutën e 22-të.

Napoli i duhet një fitore që të rezervojë vendin e në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, derisa Reali tashmë është kualifikuar.

Por, me fillim të pjesës së dytë Frank Anguissa barazoi gjithçka.

Megjithatë “Mbretërit” e morën epërsinë me anë të talentit të ri Nicolas Paz, për të cilin ishte ndeshja e parë në Ligën e Kampionëve.

Reali vulosi fitoren me anët të Joselu.

Reali vazhdon kryesimin e grupit me 15 pikë, kurse Napoli është i dyti me shtatë.

Skuadra spanjolle ka siguruar kualifikimin në raundin tjetër, por Napoli duhet të pres deri në ndeshjen e fundit.