Rama-Ivanovit: I dashur President pa shqiptarët nuk ka Maqedoni

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov.

Lajme

01/03/2017 22:10

Ivanov sot nuk i dha mandat partisë e cila ka siguruar shumicën parlamentare dhe me këtë vendim dhunshëm ka shkelur Kushtetutën.

“Zoti Ivanov, gjuha shqipe s’është e armikut po e një populli shtetformues në Maqedoni. Pa shqiptarët nuk ka Maqedoni i dashur President”, ka shkruar Rama në Facebook.

Reagime të shumta ndaj Ivanovit ka edhe nga zyrtar të Bashkimit Evropian./Lajmi.net/