Qyteti i mjegullës: Princi publikon pamje spektakolare të Dubait (Video)

Princi i kurorës i Dubait ka ndarë  pamjet të  rrokaqiejve të qytetit, duke përfshirë ndërtesën më të lartë në botë Burj Khalifa të mbushur nga mjegulla .

Bota

08/12/2016 23:53

I veshur me të bardha dhe duke mbajtur një filxhan kafe, Hamdan bin Mohammed Al Maktoum filmon pamjen spektakolare në iPhone-in e tij para se ta postojë atë në Instagram me fjalët: “Një botë e mundësive shtrihet poshtë.”

Ndërtesa Burj Khalifa është struktura më  e lartë në botë më me shumë se 160 katëshe./lajmi.net

3b2b61cf00000578-4012678-image-a-24_1481188327251 3b2b61bb00000578-0-image-m-16_1481186385892 3b2b61c300000578-0-image-a-13_1481186365700 3b2b61c700000578-0-image-a-12_1481186361451 3b2b61b700000578-0-image-a-14_1481186369422