Qeveria publikon pamje nga Uashingtoni, tregon eskortën që po e përcjell Kurtin atje

Tash e disa ditë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për vizitë zyrtare në SHBA.

Lajme

20/05/2022 10:37

E kjo vizitë e Kurtit është pritur me komente të shuma në Kosovë, shkruan lajmi.net.

Kjo për arsyen e nivelit të takimeve që Kurti ka pasur atje.

E sot, Qeveria e Kosovës ka publikuar pamje të eskortës së kryeministrit Kurti në Uashington D.C dhe përcjelljen që po i bëhet asaj. /Lajmi.net/