Qesharake, Policia gjobit 4 euro një shofer qe nuk e vendosi rripin e sigurisë – Lajmi.net
Qesharake, Policia gjobit 4 euro një shofer qe nuk e vendosi rripin e sigurisë
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 8:35, 11 January 2019
Ndodh që edhe policia të gaboi gjatë shkruarjes së dënimeve.

Kohën e fundit dukshëm është rritur numri i aksidenteve në komunikacion siç është rritur edhe numri i tiketave të shqiptuara në trafik.

Një lexues në adresë të indeksonline ka përcjellur një dënim, të cilit i është shqiptuar atij për mos mbajtjen e rripit.

Sipas shkresës, personi në fjalë është dënuar për vetëm 4 euro. Sigurisht, kjo shifër mund të jetë gabim i policëve që shkruan tiketën, pasi që sipas ligjit dënimi më i vogël është hiç më pak se 20 euro.

Vlen të përmendim faktin se vetëm gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar gjithsej 774 tiketa trafiku.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO