Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Putin thotë se Rusia ka aprovuar vaksinën e saj kundër koronavirusit

10:54 | 11 Gusht 2020

Rusia po pretendon se ka gjetur vaksinën kundër koronavirusit.

Është presidenti rus, Vladimir Putin, ai i cili ka thënë se shteti i tij e ka aprovuar vaksinën ruse kundër COVID-19, transmeton lajmi.net.

Sic raporton Independent, vaksina është krijuar në institutin Gamaleya në Moskë, dhe të martën ka marrë aprovimin nga ministria ruse e Shëndetësisë.

Lajmi.net do të iu mbajë të informuar lidhur me këtë zhvillim.

Linku i lajmit në The Independent: KËTU. /Lajmi.net/