Të Infektuar: 106.192

Të Shëruar: 97.057

Të Vdekur: 2.202

Pulë me pesto, çka ju nevojitet?

15:04 | 24 Qershor 2019

Recetë e lehtë kur nuk dini se çfarë te gatuani.

Përbërja: 

Gjoksë pule

Kripë

Piper 1

Domate 1

Filgjan djathë mozzarella

Përgatitja: Ngroheni furrën në 200 gradë Vendoseni gjoksin e pulës në një pjatë për pjekje. Pulë sezonale me kripë dhe piper, për shije.

Përhapeni peston në çdo gjoks pule. Shtresa e domate në majë të pulës. Top me djathë mozzarella. Piqni për 40 minuta. Dhe për fund shijojeni. /Lajmi.net/