Protesta të dhunshme në qytetet e Italisë kundër masave të reja anti-Covid

Vala e dytë e pandemisë së shkaktuar nga COVID-19 ka bërë që Italia prej disa ditësh të shtrëngojë masat, vendim që nuk është pritur mirë nga qytetarët.

Bota

26/10/2020 22:42

Për të tretën ditë më radhë janë organizuar protesta në disa prej qyteteve të Italis.

Ndërsa sonte protesta kanë vazhduar edhe në qytetin e Milanos dhe të Torinos.

Protestues të dhunshme janë shkaktuar në Milano, ku protestuesit kanë hedhur fishekzjarre të mëdha dhe kokteje molotovi. /Lajmi.net/