Probleme për Real Madrid, lëndohet edhe Modric

Pas Karim Benzemas edhe Luka Modric e ka pësuar një lëndim gjatë aktivizimit me kombëtare.

Sport

11/10/2015 09:08

Luka Modric e ka pësuar një lëndim në fitoren e Kroacisë ndaj Bullgarisë 3:0.

Selektori i Kroacisë, Ante Cacic e ka zëvendësuar mesfushorin e ‘Los Blancos’ me të përfunduar pjesa e parë. Në vend të Modricit ai ka inkuadruar Milan Badelj.

“Luka Modric ndjeu dhimbje në muskul, kështu që ne nuk deshëm ta të rrezikojmë asgjë. Kjo është arsyeja pse unë e zëvendësova atë”, tha ka deklaruar Cacic pas ndeshjes.

Por, ende nuk është bërë e ditur se a bëhet fjalë për ndonjë lëndim të lehtë apo të rëndë, dhe se a do të jetë i gatshëm Modric të luaj për Real Madridin menjëherë