Prishtina 01 e nise me humbje Elite Stage të Ligës së Kampionëve

Prishtina 01 ka pësuar humbje në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Elite Stage të Ligës së Kampionëve, që u mbajt në Pallatin e Rinisë dhe Sportit. Prishtina 01 u mposht me rezultat 11-2 nga Almaty, shkruan lajmi.net. Për mysafiret shënuan Pedro Santos, Neves De Lima, Diego Favero, Da Silva, Edson, Douglas Junior, Alex Viana…

Sport

29/11/2023 22:03

Prishtina 01 ka pësuar humbje në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Elite Stage të Ligës së Kampionëve, që u mbajt në Pallatin e Rinisë dhe Sportit.

Prishtina 01 u mposht me rezultat 11-2 nga Almaty, shkruan lajmi.net.

Për mysafiret shënuan Pedro Santos, Neves De Lima, Diego Favero, Da Silva, Edson, Douglas Junior, Alex Viana dhe Caio Ruiz.

Derisa për skuadrën nga Kryeqyteti golin e gjeti Maxharraj dhe një autogol i Alex Viana.

Në anën tjeter, Benfica që gjendet në këtë grup e ka nisur me fitore, duke mposhtur 4-3 Dobovec. /Lajmi.net/