Të Infektuar: 68.351

Të Shëruar: 59.438

Të Vdekur: 1.592

Prindërit e “ziejn” fëmijën 2 vjeç në ujë të nxehtë deri në vdekje, si dënim pasi që lagu pelenën

12:50 | 23 Shkurt 2021

PARALAJMËRIM: PËRMBAJTJE SHQETËSUESE – Maddilyn-Rose Ava Stokes vdiq në maj të 2017, si pasojë e djegieve të rënda në trup.

Maddilyn-Rose Ava Stokes 2 vjeçe, ndërroi jetë në maj të vitit 2017 pasi prindërit e kanë “zier” deri në vdekje vajzën, shkruan lajmi.net.

Vogëlushja vuajti nga djegie të rënda në të gjithë trupin.

Prindërit e saj Shane David Stokes dhe Nicole Betty Moore, u vetëdeklaruan fajtorë në gjykatën supreme për torturë dhe vrasje.

Stokes, 33 vjeç, e mbajti vajzën e tij nën ujë të nxehtë në banjë, që ajo të vuante nga dhimbje të padurueshme deri në momentin që ndërroi jetë.

Uji i nxehtë i shkaktoi vajzës djegie të shkallës së dytë, të cilat për një fëmijë 2 vjeç janë të papërballueshme.

Maddilyn u gjet e pavetëdijshme nga mjekët 5 ditë më vonë në shtëpinë e familjes së saj. Prindërit e saj refuzuan ndihmën dhe insistuan ta trajtojnë vetë vajzën e tyre.

Çifti e pranuan se ata e kanë mbajtur vajzën në ujë të nxehtë deri në ditën që ajo ndërroi jetë.

2 vjeçarja ndërroi jetë nga arresti kardiak. Mjekët prononcuan se deri në momentin e vdekjes, vajza ka kaluar dhimbje të paimagjinueshme dhe të padurueshme.

Në shtëpinë e familjes, policia kanë gjetur lecka, fasha dhe letër të banjës plot gjak.

Stoikes u dënua me 11 vite burgim, ndërsa Moore, 26 vjeçe u dënua me 9 vite e gjysmë. /Lajmi.net/