Prezantuesja e njohur thotë se burri i saj rrezikon të mbetet në koma për shkak të COVID-19

Kate Garraway tha se mjekët i kishin thënë se bashkëshorti i saj mund të mos shërohet kurrë.

ShowBiz

06/06/2020 08:35

Kate Garraway ka zbuluar se burri i saj Derek Draper mund të mbetet në gjendje kome përgjithmonë, pasi mjekët e kanë paralajmëruar atë që të përgatitet për ‘skenarin e dytë më të keq’, shkruan DailyMal, transmeton lajmi.net.

Në një intervistë për The Sun, prezantuesja e “Good Morning Britain”, 53 vjeç, foli për betejën shkatërruese të Derek me koronavirus, për të cilën thotë se ‘sulmoi gjithçka’.

Derek, 52 vjeç u pranua në spital më 30 mars, pasi kishte probleme me frymëmarrje. Kate dhe fëmijët e tyre Billy, 10 vjeç dhe Darcey, 14 vjeç, gjithashtu përjetuan simptoma të buta të koronavirusit.

Duke folur për gjendjen e tij, Kate tha që ajo mori një call telefonatë të tmerrshme ’dy javë më parë nga një mjek i moshuar në njësinë e kujdesit intensiv’.

Prezantuesja shpjegoi: ‘Pyetja ime e parë, ajo që unë gjithmonë e kërkoj kur të telefononte spitali ishte,’ A është Derek akoma gjallë? ‘ dhe ai tha se ishte, por më pas më pyeti se cila ishte frika ime më e madhe.

‘Unë i thashë, “Derek po vdes” dhe ai u përgjigj, “Epo, tani mendoj se duhet të të jap një skenar të dytë më të keq, që është se ai kurrë nuk do të kalojë nga kjo, se ai mund të jetë në koma në këtë përgjithmonë”.

Ai tha,” Unë nuk po ju them këtë për t’ju trembur. Kjo është sepse ne nuk e dimë nëse ai mund të shërohet. Ne do të dimë vetëm gjatë javëve dhe muajve të ardhshëm”.

Kate tha që kurrë nuk e imagjinonte se do t’i thuhej se burrit i saj mund të mbetet në koma përgjithmonë.

Prezantuesja thotë se nëse ai nuk vdes por nuk zgjohet nga koma, vlerëson se do ta ketë humbur atë.

Ajo thotë se virusi ‘sulmoi gjithçka’ përpara se të pranojë se nuk e di a do të shërohet.