Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Presidenti kinez feston 66-vjetorin, Putin e befason me akullore

11:20 | 22 Qershor 2019

Presidenti kinez Xi Jinping festoi të shtunën e 66 vjetorin e lindjes së tij së bashku me presidentin rus Vladimir Putin.

Dhe Putin e befasoi homologun e tij me dhuratën për ditëlindje.

Dy liderët u takuan në Dushanbe, kryeqytetin e Taxhikistanit, ku morën pjesë në konferencën e Confidence-Building Measures in Asia.

Ky është takimi i tyre i dytë brenda pak javësh. Putin dhe Jinping u takuan në samitin e Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait (SCO) në kryeqytetin e Kirgistanit, Bishkek.